Podróżowanie ze zwierzętami

Aby zapewnić Państwa zwierzęciu łatwą i bezpieczną podróż, proponujemy szeroki wybór opcji podróży.

Zwierzęta na pokładzie samolotu

Mały kot lub pies może być zabrany na pokład samolotu w Klasie Economy w przypadku większości lotów KLM i Klasie Business w przypadku większości lotów KLM na obszarze Europy:

 • W odpowiedniej torbie podróżnej dla zwierząt o maksymalnych wymiarach 46 (długość) x 28 (szerokość) x 24 (wysokość) cm. Zwierzę musi mieć możliwość wygodnego stania oraz leżenia.
 • Całkowita waga zwierzęcia i torby podróżnej lub transportera może wynosić maksymalnie 8 kg (18 funtów).
 • Transporter musi zostać umieszczony pod siedzeniem znajdującym się przed Państwem (dlatego też miejsca w rzędach przy wyjściach są niedostępne). Niedozwolone jest wyciąganie zwierzęcia z torby podróżnej lub transportera.

Rezerwacji dla zwierzęcia należy dokonywać telefonicznie. Prosimy zauważyć, że posiadamy w kabinie ograniczoną ilość miejsca na transportery. Dlatego zachęcamy Państwa do dokonania rezerwacji dla zwierzęcia w ciągu 24 godzin po zarezerwowaniu biletu, i co najmniej 48 godzin przed wylotem. Niestety nie ma możliwości podróżowania ze zwierzęciem na pokładzie w Klasie Business podczas lotów międzykontynentalnych KLM, ponieważ nie ma miejsca dla zwierzęcia pod siedzeniem znajdującym się przed Państwem. Trzeba znać wymiary i wagę transportera. Jeżeli chcesz zabrać ze sobą swojego psa pomocnika do kabiny należy upewnić się, że spełnione zostały wymogi.

Rezerwacja Telefoniczna KLM

Zwierzęta jako bagaż rejestrowany

Kot lub pies mogą podróżować jako bagaż rejestrowany w wentylowanej części samolotu:

 • W transporterze, który spełnia zasady IATA — na przykład marki „Sky” lub „Vari”. Poniżej zobacz dokładne zasady dotyczące transportera dla zwierzęcia.
 • Całkowita waga zwierzęcia wraz z transporterem może wynosić maksymalnie 75 kg (165 funtów).
 • Dwa dorosłe zwierzęta o podobnej wielkości, które są zgodne, do 14 kg (30 funtów) każde. Lub trzy zwierzęta w wieku do sześciu miesięcy z tego samego miotu, do 14 kg (30 funtów) każde.
Akceptujemy maksymalnie trzy zwierzęta na pasażera jako bagaż rejestrowany. Powyżej tego limitu zwierzęta muszą być przewożone jako ładunek.


Rezerwacji dla zwierzęcia należy dokonywać telefonicznie. Radzimy, by zrobić to w ciągu 24 godzin po zarezerwowaniu biletu i co najmniej 48 godzin przed wylotem. Prosimy zwrócić uwagę, że choć każdy pasażer może zabrać ze sobą do 3 zwierząt, mamy określoną ilość miejsca na transportery w luku bagażowym.

Zwierzęta ze spłaszczonym nosem, takie jak mopsy, boksery, buldogi, pekińczyki i koty perskie, mogą mieć problemy z oddychaniem podczas lotu ze względu na wysokie temperatury i ciśnienie. Aby zapewnić im dobre samopoczucie mogą być one transportowane jedynie jako ładunek. Niestety nie transportujemy również buldogów angielskich i francuskich, boston terierów oraz mopsów ani w luku bagażowym, ani jako ładunek.

Trzeba znać wymiary i wagę transportera.

Skontaktuj się z Rezerwacją Telefoniczną KLM

Transportery

Kennel image describing the rules

W przypadku, gdy zwierzę jest przewożone jako bagaż rejestrowany jego transporter musi spełniać kilka zasad:

 • Musi mieć pokrywę z włókna szklanego lub sztywnego plastiku. Transportery drewniane, z metalowymi prętami lub z drucianej siatki nie są dozwolone.
 • Kółka transportera muszą zostać odkręcone lub, jeżeli są wysuwane, muszą być wyjęte lub unieruchomione taśmą klejącą.
 • Drzwi transportera muszą mieć centralny system zamykania, który blokuje oba zamki — na górze i na dole. (A)
 • Zawiasy drzwi i kołki blokujące muszą wystawać co najmniej na 1,6 cm (0,62 cali) poza poziome profile powyżej i poniżej otworu drzwi, gdzie umieszczane są kołki. (B)
 • Dwie części transportera muszą być połączone śrubami. Jakikolwiek inny system zamykania jest zabroniony. (C)
 • Transporter musi być wystarczająco duży, aby zwierzę mogło stać nie dotykając sufitu, z łatwością się obrócić i położyć w naturalnej pozycji.
 • Transporter musi zawierać koc, gazetę lub inny materiał absorbujący wilgoć. Słoma nie jest dozwolona.

Odpowiedni transporter można nabyć w większych sklepach zoologicznych lub u specjalistycznych pośredników spedycyjnych. Dowiedz się więcej na temat transporterów na www.iata.org .

Zwierzęta jako ładunek

Zwierzę powinno być transportowane jako ładunek przez AIR FRANCE KLM Cargo, jeżeli:

 • Zwierzę razem z transporterem waży więcej niż 75 kg (165 funtów).
 • Transporter jest większy niż 292 cm/ 115 cali (dł+sz+w).
 • Państwa zwierzę nie podróżuje tym samym lotem, co Państwo.
 • Zwierzę podróżuje do kraju, którego władze zezwalają na transport zwierząt jedynie jako ładunek.


Aby przetransportować zwierzę jako ładunek, należy skontaktować się ze specjalistycznym przewoźnikiem. W Holandii listę takich przewoźników można sprawdzić na stronie AIR FRANCE KLM Cargo.

Przejdź do strony AIR FRANCE-KLM Cargo (jedynie w języku angielskim)
Mogą Państwo również dowiedzieć się więcej na stronie międzynarodowego stowarzyszenia IPATA (International Pet and Animal Transportation Association) 

Dokumenty podróżne oraz świadectwa zdrowia

Aby dowiedzieć się, jakie dokumenty są wymagane i które zasady mają zastosowanie w przypadku transportu zwierząt, prosimy o skonsultowanie się z ambasadami kraju wylotu oraz kraju docelowego.

Więcej informacji na temat podróży znajdziesz na poniższych stronach:
 • Do, z lub w granicach Unii Europejskiej: przeczytaj regulacje Komisji Europejskiej 
 • Niektóre kraje nie zezwalają na transport zwierząt do i/lub z danego kraju – ani jako bagażu podręcznego, ani rejestrowanego. Aby uzyskać więcej informacji na temat tych wyjątków, proszę wejść na stronę IATA. W przypadku pytań dotyczących transportu zwierząt jako ładunku prosimy skontaktować się z AIR FRANCE-KLM Cargo 


Specjalne zasady mają zastosowanie w przypadku zwierząt-opiekunów, które zostały przeszkolone do pomocy niepełnosprawnym pasażerom lub zespołom ratunkowym. Więcej informacji można uzyskać od KLM Cares.

Na lotnisku będziemy korzystać z listy kontrolnej dla Państwa zwierzęcia, dokumentów podróżnych oraz transportera.

Zobacz lotniskową listę kontrolną dla zwierząt

Dowiedz się więcej na temat KLM Cares

Przed wylotem

Przygotowanie zwierzęcia do podróży:
 • Trzeba przeznaczyć 5 dni przed podróżą na przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera.
 • Proszę podać swojemu zwierzęciu lekki posiłek i/lub wodę najpóźniej 2 godziny przed wylotem, a bezpośrednio przed nim wyprowadzić psa na spacer. W trakcie lotu zwierzę nie dostanie nic do jedzenia ani do picia.
 • Podawanie zwierzęciu środków uspokajających powinno zostać przeprowadzone po konsultacji z weterynarzem.


Proces odprawy zwierząt może zająć trochę czasu. Zalecamy przybycie na lotnisko na 3 godziny przed planowanym odlotem i przyniesienie ze sobą uzupełnionego formularza dotyczącego transportu zwierząt jako bagażu rejestrowanego.

Pobierz formularz dotyczący transportu zwierząt jako bagażu rejestrowanego (jedynie w języku angielskim).
Zobacz lotniskową listę kontrolną dla zwierząt

Koszty

Koszty zależą od miasta docelowego. Jeżeli zwierzę podróżuje jako bagaż rejestrowany, a czas transferu na lotnisku Amsterdam Schiphol wynosi 2 godziny lub więcej, trzeba zapłacić dodatkowo 150 EUR (lub 200 USD/CAD), aby pokryć koszty opieki nad zwierzęciem podczas transferu.

W hotelu dla zwierząt zapewniamy pupilom jedzenie i wodę, psy są wyprowadzane na spacer, a koty dostają świeżą kuwetę i spędzają czas w większym transporterze.

Rezerwacji należy dokonywać telefonicznie, co najmniej 48 godzin przed wylotem.

Zobacz opłaty transportowe za lot zwierzęcia liniami KLM

Dowiedz się więcej o hotelu dla zwierząt (strona internetowa AIR FRANCE KLM CARGO) 