Państwa bagaż

Sprawdźcie dokładnie, ile sztuk bagażu rejestrowanego oraz podręcznego możecie zabrać na swój lot KLM.

Zarezerwowali Państwo lot? Sprawdź stronę Moja Podróż!

Faktyczny limit bagażu może się różnić w zależności od lotu. Dlatego zawsze podajemy szczegóły dotyczące bagażu dla Państwa podróży podczas rezerwacji, w potwierdzeniu rezerwacji, na bilecie oraz na stronie Moja Podróż.

Ogólne dopuszczalne limity dla bezpłatnego bagażu podręcznego

Hand baggage Economy Class total max. 12 kg

Klasa Economy podczas lotów na terenie Europy i lotów międzykontynentalnych

 • 1 x bagaż podręczy maks. 55 x 35 x 25 cm (21,5 x 13,5 x 10 cali)
 • 1 akcesorium, np. torebka, aktówka lub laptop, maks.: 40 x 30 x 15 cm (16 x 12 x 6 cali)
 • Maksymalna waga łącznie 12 kg (26 lbs).
Hand baggage Business Class total max 18 kg
Klasa Business podczas lotów na terenie Europy i lotów międzykontynentalnych
 • 2 x bagaż podręczy, każdy maks. 55 x 35 x 25 cm (21,5 x 13,5 x 10 cali)
 • 1 akcesorium, np. torebka, aktówka lub laptop, maks.: 40 x 30 x 15 cm (16 x 12 x 6 cali)
 • Maks. waga łącznie 18 kg (40 lbs)

Ważne

 • Duże torby spełniające wymogi dotyczące bagażu podręcznego mogą podlegać bezpłatnej odprawie przy bramce ze względu na ograniczoną ilość miejsca w schowkach nad siedzeniami w kabinie. Prosimy schować małe torby pod siedzeniem znajdującym się przed Państwem.
 • Zalecamy sprawdzić swój limit bagażu na Moja Podróż dla rejsów linią KLM. Należy sprawdzić politykę bagażu (podręcznego) na stronach innych linii lotniczych podanych na planie lotu.

Ogólne dopuszczalne limity dla bezpłatnego bagażu rejestrowanego

Check-in baggage Economy Class max 23 kg
Klasa Economy podczas lotów międzykontynentalnych*
 • 1 x bagaż rejestrowany**: D + S + W maks.: 158 cm (62 cale), łącznie 23 kg (50 lbs).
 • Członkowie Flying Blue Silver, Gold i Platinum oraz członkowie SkyTeam Elite i Elite Plus mogą zabrać 2 sztuki bagażu rejestrowanego o tych samych wymiarach i wadze.

* Ma to również zastosowanie w przypadku europejskich lotów KLM będących częścią międzykontynentalnej podróży oraz rejsów linią KLM pomiędzy Europą kontynentalną a Armenią, Białorusią, Gruzją i Rosją. 

** Bilety w opcji Light nie zawierają darmowej odprawy bagażowej dla rejsów wylatujących w dniu lub po 10 kwietnia 2018 pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Kanadą, a następującymi krajami: Francją, Holandią, Włochami, Niemcami, Szwajcarią, Austrią, Hiszpanią, Wielką Brytanią, Belgią, Szwecją, Danią, Finlandią, Norwegią, Luksemburgiem, Słowacją, Estonią, Łotwą i Litwą.

Klasa Economy podczas lotów KLM na terenie Europy*
 • Bilety Light: 1 sztuka bagażu podręcznego Jeżeli chcą Państwo zabrać więcej bagażu można zakupić dodatkowy bagaż online ze zniżką w trakcie rezerwacji lub na Moja Podróż.
 • Bilety Standard i Flex: 1 sztuka bagażu podręcznego oraz 1 sztuka bagażu rejestrowanego
 • Oprócz tego członkowie Flying Blue Platinum, Gold i Silver mogą zabrać 1 dodatkową sztukę bagażu rejestrowanego o maksymalnej sumie wymiarów (D + S + W) wynoszącej 158 cm (62 cale) i łącznej wadze do 23 kg (50 lbs). Dotyczy to wszystkich lotów obsługiwanych przez linie zrzeszone w SkyTeam. Członkom Flying Blue Ivory przysługuje ten sam limit bagażu, co zwykłym pasażerom.

* Odnosi się to również do lotów KLM pomiędzy Europą kontynentalną a Algierią, Izraelem, Marokiem i Tunezją.


2 check-in baggage Business Class items each max. 32 kg

Klasa Business

 • 2 x bagaż rejestrowany: D + S + W każdy maks.: 158 cm (62 cale), każdy o łącznej wadze 32 kg (70,5 lbs).
 • Członkowie Flying Blue Silver, Gold i Platinum oraz członkowie SkyTeam Elite i Elite Plus mogą zabrać 3 sztuki bagażu rejestrowanego o tych samych wymiarach i wadze. Członkom Flying Blue Ivory przysługuje ten sam limit bagażu, co zwykłym pasażerom.

Dobrze wiedzieć

 • Jeżeli zakupili Państwo podwyższenie klasy podróży (tzw. upgrade) do Klasy Business podczas odprawy lub w automacie samoobsługowym, obowiązuje limit bagażu określony na Państwa nowym bilecie.
 • Wymiary bagażu obejmują również wszelkie uchwyty i koła.
 • Zakup dodatkowego bagażu online możliwy jest do 24 godzin przed wylotem.
 • W przypadku podróży Klasą Economy członkowie Flying Blue Ivory otrzymują do 10 euro zniżki na pierwszą sztukę płatnego bagażu rejestrowanego na lotach obsługiwanych przez AIR FRANCE lub KLM na całym świecie (poza lotami pomiędzy Europą a USA, Kanadą i Meksykiem). Dowiedz się więcej na temat rezerwowania dodatkowego bagażu

Bagaż dziecięcy

Dzieci i niemowlęta podróżujące na swoich własnych zarezerwowanych miejscach mogą mieć ze sobą taką samą ilość bagażu podręcznego i rejestrowanego jak dorośli.

Dla dziecka w wieku poniżej 2 lat, które będzie podróżowało na kolanach rodzica/opiekuna, można zabrać:

 • 1 sztukę bagażu podręcznego z przyborami do opieki nad dzieckiem o maksymalnej wadze 12 kg/26 funtów oraz o maksymalnych wymiarach 55x35x25 cm/22x14x10 cali
 • 1 sztukę bagażu rejestrowanego o maksymalnej wadze 10 kg/22 funty


Dowiedz się więcej na temat dziecięcego bagażu, wózków oraz dziecięcych/samochodowych fotelików

Bagaż i transfer

Jeżeli kupiony przez Państwa bilet obejmuje transfer na lot przesiadkowy w czasie krótszym niż 24 godziny, Państwa bagaż rejestrowany zwykle zostanie wysłany do miasta docelowego. Przywieszka bagażowa, którą otrzymują Państwo podczas zdawania bagażu, zawsze określa końcowe miasto docelowe Państwa bagażu.

Podczas przesiadki konieczne jest odebranie swojego bagażu i jego ponowne odprawienie na kolejny lot, jedynie w przypadku, gdy:
 • Zakupili Państwo 2 lub więcej biletów od różnych linii lotniczych, które posiadają różne zasady.
 • Przesiadają się Państwo z lotu międzynarodowego na lot krajowy (na przykład w Stanach Zjednoczonych)
 • Przylatują Państwo na jedno lotnisko, a rejs przesiadkowy wylatuje z innego lotniska. 
 • Część Państwa podróży odbywa się autobusem lub koleją.

Podczas przesiadki w Amsterdam Airport Schiphol lub Paris-Charles de Gaulle, w zależności od warunków rezerwacji, możliwe jest pobranie bagażu, aczkolwiek prawdopodobnie za opłatą


Kontrola urządzeń elektronicznych w przypadku lotów do Stanów Zjednoczonych i Kanady

W przypadku rejsów z lotnisk Amsterdam-Schiphol lub Paris-Charles de Gaulle do miejsc docelowych w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie wszystkie urządzenia elektroniczne na baterie znajdujące się w bagażu podręcznym będą poddawane dodatkowej kontroli. Przy bramce należy wyjąć je z pokrowców lub opakowań ochronnych, włączyć i pokazać, że prawidłowo działają.